Memorandum o razumevanju o programu "Reforma poreza na imovinu", omogućava ažuriranje baze podataka o imovini u cilju bolje naplate poreza u 40 lokalnih samouprava širom Srbije, a projekt će trajati četiri godine. Vredan je šest miliona franaka

 

Projekat ''Reforma poreza na imovinu'' deo je nove strategije Švajcarske u saradnji sa Srbijom u periodu od 2018. do 2021. godine. Za njenu primenu je izdvojeno više od 90 miliona evra, čime će švajcarska podrška Srbiji premašiti 300 miliona evra, koliko je uloženo u proteklih 30 godina. 

Ovo je između ostalog rečeno u Vladi Srbije kada su Memorandum o razumevanju o programu "Reforma poreza na imovinu", potpisali srpski ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić, ministar finansija Dušan Vujović i ambasador Švajcarske u Srbiji Filip Ge.

Memorandum omogućava ažuriranje baze podataka o imovini u cilju bolje naplate poreza u 40 lokalnih samouprava širom Srbije. Program namenjen povećanju kapaciteta lokalnih samouprava i njihovih budžetskih kapaciteta, vredan je 6 miliona franaka i trajaće četiri godine.

U pilot fazi ovog projekta, u kojoj je učestvovalo devet opština iz istočne Srbije, među njima i opština Negotin, u periodu od 2013. do 2016. godine, procenat povećanja naplate poreza na imovinu je, u proseku, 197 procenata, dok se poreske stope nisu menjale. 

„Projektom ''Reforma poreza na imovinu'' u Srbiji, zajedno sa Vladom Švajcarske, praktično bi trebalo da se podigne i nivo svesti i nivo evidencija o poreskim obveznicima koji se nalaze u pojedinim lokalnim samoupravama kako bi te lokalne vlasti imale veći opseg naplate poreza na imovinu, a samim tim i prevazilazili probleme koji, nažalost, još uvek egzistiraju u mnogim lokalnim samoupravama“, navedeno je iz Vlade Srbije povodom početka projekta. 

Kako je planirano, u okviru Projekta „Reforma poreza na imovinu“, za pet najboljih opština u pogledu opsega ubiranja poreza planirane su nagrade iz fonda „teškog“ milion švajcarskih franaka.

 

Dodaj komentar

Molimo Vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija portala EAST SIDE zadržava pravo da - ukoliko ih proceni kao neumesne - ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije EAST SIDE kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Linkove ka drugim sajtovima ne objavljujemo. EAST SIDE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Sigurnosni kod
Osveži

Komentari  

02 # dude kobilanovic kob 19-10-2017 13:05
da se uveca porezu bas briga nji a ja ne platim a imam pare
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
24 # Neko ko je otišao 25-09-2017 13:58
Sve je to lepo i treba da bude tako, ali... Porezi moraju da ostanu tamo gde se i naplaćuju. Konkretno, Opština mora da vrati MZ veliki deo poreza da bi MZ mogle da investiraju u infrastrukturu, a ne da se skuplja novac po selima iako se već odvaja putem poreza. Zatim, službenici Poreske uprave u Negotinu su nepismeni i nestručni. Ne ulazim u to kako su došli na radna mesta, ali su njihovi Zapisnici i Rešenja daleko od dobro prakse pravne i administrativne struke. Rešenja kasne, veoma često su netačni podaci u njima (datum, ime i prezime poreskog obveznika, proizvoljne poreske stope.....). Govorim iz iskustva i pozivam sve poreske obveznike, koji ovo čitaju, da ponovo provere sva Rešenja koja su dobili i da veoma, veoma pažljivo pregledaju nova Rešenja!
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
23 # Mile 24-09-2017 10:13
Da nece mozda da smanje porez ako bude veca naplata?
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com