Redakcija ES portala poslednjeg dana januara tekuće godine poslala je Opštini Negotin - Odeljenju za budžet, Zahtev za pristup informacijama od javnog značaja koji se tiču Izveštaja naplate poreza za fizička, pravna lica i preduzetnike u periodu od 2014. godine a zaključno sa 2017. godinom.

 

Nedavno je pristigao i odgovor od strane Odeljenja za budžet, finansije i lokalnu administraciju u kome su prikazane sve stavke vezane za naplatu poreza, od zaduženja i sve do uspešnosti naplate, od mesne zajednice do mesne zajedni, pojedinačno. 

Na tabelarnom prikazu jasno se može videti procentualna uspešnost naplate poreza na godišnjem nivou u periodu od 2014. do 2017. godine. Takođe, može se videti i iz kojih mesta se planira najveći priliv novca u opštinski Budžet. 

Klikom na LINK, možete pogledati celokupnu tabelu.

Najveća planirana naplata u 2017. godini, kada su u pitanju fizička lica, bila je u Mesnim zajednicama poput Jabukovca, Dušanovca, Kobišnice, Bukovča i Prahova, koja se kretala od 9 do nešto više od 14 miliona dinara. Kada je u pitanju uspešnost naplate poreza, čini se da su u pomenutom periodu najveću „disciplinu“ pokazali poreski obveznici iz Dušanovca, ali i Radujevca, Slatine, Kobišnice, Srbova, Prahova i Bukovča. 

Zanimljiv je podatak, da je u samom Negotinu, uspešnost naplate poreza u procentima, nešto malo iznad 60%, koja se tiče fizičkih lica. 

I pored podatka, da je naša Opština jedna od retkih u Srbiji koja se smatra uspešnijim kada je uspešnost naplate poreza u pitanju, činjenica je da postoji i veliki procenat neuspešne naplate istih. Kao glavni razlog neplaćenog dela poreza, stanovnici Negotinske Krajine navode visinu poreza, odnosno njegovu vrednost, za koju kažu da je jedna od većih i na teritoriji Srbije. 

Bilo kako bilo, ovo je naša realnost i realan prikaz celokupnog stanja naplate poreza u prethodne četiri godine. Negotinskoj javnosti je sada dostupna celokupna informacija, a ekipa ES portala će se u narednom periodu baviti analizom ovog ali i mnogih drugih bitnih ekonomskih i pravnih segmenata značajnih za Negotin, Krajinu i Negotince.

Dodaj komentar

Molimo Vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija portala EAST SIDE zadržava pravo da - ukoliko ih proceni kao neumesne - ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije EAST SIDE kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Linkove ka drugim sajtovima ne objavljujemo. EAST SIDE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Sigurnosni kod
Osveži

Komentari  

17 # neko ko je otišao 26-02-2018 14:18
I, gde je utrošen novac? U selima se ništa ne radi, osim kod izabranih poltrona. Putevi, kanalizacija, vodovod, telefonske linije, telefonske centrale.....??? Koliko je novca uplaćeno, sve je ovo moglo da se uradi novcem koji su sama sela uplaćivala! Vratite novac svakom selu i, ako već morate, odbijte te svoje plate, ali sa presotalim novcem može skoro sve da se uradi. Da samo napomenem da nema predstavnika sela, kao u zlom socijalističokm sistemu, sada su odbornici sa liste koju prave stranke, a njih baš za.... za sela.
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
06 # Мики 23-02-2018 17:01
БРАВО за редкцију ЕС јер нам је пружила шансу да сазнамо колико нас Општина пљачка. Рачуница показује да су 13 села из 2. зоне у општински Буџет за 4 године уплатила 390 милиона динара, а град Неготин задужен је са 335 милиона динара. А тек колика је цифра са преосталих 25 села из 3. и 4. зоне. Зато је најхитније потребно организовање свих села са потицијом да СО Неготин донесе одлуку којом ће се порез на имовину вратити селима баш по угледу на Град Шабац. Ако СО Неготин то не прихвати треба покренути поступак за опозив свих сеоских одборника који у овом случају нису представници својих села (како се представљају) већ полтрони града Неготина. Ако пак прозвани одборници донесу такву одлуку тиме постају прави представници грађана, оних, код којих су скупљали гласове од врата до врата.
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
21 # Stankovic 22-02-2018 18:50
Gospodine Balaneskovic, kako mozete da napisete da je planirana naplata za 2017 godinu bila najvisa u navedenim Mesnim zajednicama, i iznosila nesto vise od 14 miliona dinara, kad je Urovica po vasem linku za 2017 godinu zaduzena sa 17 i vise miliona dinara, povecanje u odnosu na 2016 godinu za nesto manje od 5 miliona, ovo je dobra stavka za ekipu ES i njenu analizu. Hvala na podacima i izvestaju.
Odgovori | Odgovori uz citat | Citat
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com