Fudbaleri Dunava iz Prahova poraženi su ovog vikenda na gostovanju ekipi Temnića. Uprkos dobroj partiji Prahovljana domaćin je sakupio nova tri boda koja ga izjednačuju sa timom Dunava.

Arhivska fotografija

Tim sa Dunava ovog vikenda gostovao je timu Temnića 1924 u okviru 12. kola Srpske lige Istok. Ovaj meč važio je za jedan od derbija kola, s obzirom na kvalitet oba tima. Prahovljani nisu uspeli da zabeleže svoj sedmi ovosezonski trijumf, pa je Temnić upisao svoju petu pobedu i velikih 20 bodova.

Domaćin je slavio sa minimalnih 1:0, čemu treba dodati i nedosudjen penal za Prahovljane, koji bi sasvim sigurno poremetio planove timu iz Varvarina.

Temnić je poveo u ranoj fazi meča, već u jedanaestom minutu, dok je situacija za penal dosla u tridesetom minutu utakmice, ali je glavni arbitar ostao hladan, pa se istim rezultatom otislo i na odmor.

U drugom delu susreta obe ekipe su pokazale svoj kvalitet. Prahovljani se nisu branili, ali je gol ipak izostao. “Alasima” su pokazana dva žuta kartona, koja su i pravi pokazatelj u kom je tonu protekao meč.

Narednog vikenda u Prahovo dolazi ekipa Radana iz Lebana. Posle dvanaestog kola oba tima imaju isti broj bodova, pa ćemo tako biti u prilici da prisustvujemo jos jednom derbiju treće srpske lige.