Fudbaleri Dunava u prvom prolećnom kolu poraženi na gostovanju u Mrštanu od ekipe Moravac Orion sa 4:0. U narednom kolu Dunav gostuje u Varvarinu.

Neće po dobru pamtiti fudbaleri Dunava gostovanje u Mrštanu u prvom prolećnom kolu Srpske lige Istok, jer su pretrpeli najteži poraz u dosadašnejm delu sezone, 4:0.

Fudbaleri Moravac Oriona, očigledno silno motivisani da u nastavku prvenstva dostignu vodeću ekipu iz Varvarina, silovito su krenuli od početka utakmice i već u trećem minutu preko Nikolića stigli su do prednosti. U 11. minutu domaći su povećali prednost. Golman Dunava Savić u kaznenom prostoru srušio je Nikolića, a siguran sa 11 metara bio je Marinković.

U nastavku susreta, domaći su postigli još dva pogotka. Najpre je Stojanović u 63. minutu povisio na 3:0, a devet minuta pre kraja utakmice konačan rezultat postavio je Stanković.

Ekipa Dunava nije iskoristila svoje prilike, pa se sa prvog od dva startna gostovanja vratila bez bodova. Već narednog vikenda očekuje ih i gostovanje u Varvarinu, provoplasiranoj ekipi Temnić 1924.

U ostalim utakmicama 16. kola postignuti su sledeći rezultati : Jedinstvo (B) - Temnić 1924 0:0, Ozren - Jedinstvo (P) 1:1, OFK Sinđelić - Radnički (S) 3:0, Radan - Tabane 1970 3:0, Car Konstantin - Pukovac 1:1, Trstenik PPT - Vlasina 3:0, Timok - Sloga Despotovac 2:0.

Na tabeli vodi Temnić 1924 sa 40 bodova, Moravac Orion je drugi sa 32, a niški SInđelić, Jedinstvo(B) iTrstenik PTT imaju po 28. Dunav je i dalje na devetom mestu sa 20 osvojenih bodova, koliko ima I desetoplasirani Car Konstantin.