Fudbaleri Dunava iz Prahova osvojili bod na teškom gostovanju u Despotovcu. Strelci Živković i Jevremović. Simić pocrveneo.

U 23. kolu Srpske lige Istok, srpskoligaš iz Prahova, golom Jevremovića u 90. minutu, osvojio je bod protiv Sloge u Despotovcu. Dunav je stigao do vođstva u 46. minute, kada je golmana domaćih savladao Marko Živković. Dva minuta kasnije, domaći su izjednačili rezultat, pa se ponovo krenulo od nule.

U 60. minutu,  u šesnaestercu Sloge oboren je Spnulović, ali je glavni sudija smatrao da prekršaj nije za najstrožiju kaznu pa nije pokazao na belu tačku. Desetak minuta kasnije međutim, dosuđen je penal za domaću ekipu, iz sumnjive situacije, pa je Slogapreokrenula rezultat I stigla do prednosti od 2:1.

Ekipa iz Prahova ostala je nedugo posle toga sa deset igrača na terenu, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Simić. To ih međutim nije sprečilo da stignu do izjednačenje. U 90. minutu mrežu Sloge pogodio je Darko Jevremović, koji je u zimskom periodu baš iz ove ekipe stigao u Prahovo.

Dunav je tako stigao do boda koji će im puno značiti u nastavku sezone, dok je Sloga ovim remijem sebi otežala put ka opstanku.

U ostalim utakmicama 23. kola postignuti su sledeći rezultati: Radan - Moravac Orion 0:0, Car Konstantin - OFK Sinđelić 0:4, Trstenik PPT - Ozren 1:3, Timok - Jedinstvo (B) 0:0, Vlasina - Temnić 1924 1:3, Pukovac - Jedinstvo (P) 0:0 i Tabane 1970 - Radnički (S) 1:3.

Temnić 1924 sigurno gazi ka Prvoj ligi Srbije. Trenutno imaju 56 bodova, jedanaest više od drugoplasiranogMoravac Oriona. Dunaviz Prahova je na devetom mestu sa 28 bodova.

U narednom kolu sastaju se : Dunav - Timok, Moravac Orion - Tabane 1970, Radnički (S) - Pukovac, Jedinstvo (P) - Vlasina, Temnić 1924 - Sloga (D), Jedinstvo (B) - Trstenik PPT, Ozren - Car Konstantin i OFK Sinđelić - Radan