Fudbaleri Dunava iz Prahova u 18. kolu Srpske lige Istok na gostovanju u Sokobanji savladali Ozren minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao Zajić u 28. minutu iz penala. Dunav trenutno sa 23 boda na desetom mestu uz utakmicu manje.

OZREN – DUNAV 0:1 (0:1)

Stadion u Sokobanji. Glavni sudija: Jovan  Nedeljković (Leskovac) Pomoćnici : Aleksandar Đorđević (Leskovac) i Dušan Marinković (Merošina). Strelac : Zajić u 28. minutu iz penala za Dunav. Žuti kartoni : Krstić, Nešić, Milić (Ozren), Lazarević, Živković, Boškov, Lazarević (Dunav).

OZREN : Jovanović, Ristović (Ćosić), Gujaničić, Milić (Zdravković), Mijajlović, Perović,  Zulfiji, Mladenović, Matić, Nešić(Pešić), Krstić.

DUNAV : Kostić, Đorđević, Lazarević, Zajić, Minaković, Boškov, Bogdanović, Jezdić, Nišavić (Dimitrijević), Bogoslovski (Tasić), Živković (Ostrovljanović).

Jedan gol bio je dovoljan fudbalerima srpskoligaša iz Prahova da protiv Ozrena u Sokobanji zabeleže prvu prolećnu pobedu.

Igrao se 28. minut kada je bek Ozrena, Ristović u svom šesnaestercu na nepropisan način zaustavio Živkovića. Sudija Nedeljković iz Leskovca sasvim opravdano pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač bio je Zajić.

U drugom delu igre domaći igrači imali su nekoliko prilika da stignu do izjednačenja, ali je golman Dunava, Kostić bio na visini zadatka.

U ostalim utakmicama 18. kola Srpske lige Istok postignuti su sledeći : Rtanj – Pukovac 0:1, Trajal - Jedinstvo (B) 6:1, Car Konstantin - Moravac Orion 1:0, OFK Sinđelić - Budućnost (P) 0:0, Trstenik PPT - Radnički (S) 2:2, Radan – Tabane 1970 1:1 i Jedinstvo (P) – Timok 1:3.

Na tabeli vodi Trajal sa 42 boda, uz utakmicu manje, ispred Sinđelića koji ima 34 i paraćinskog Jedinstva sa 33 boda. Dunav je trenutno na desetom mestu sa 23 boda uz utakmicu manje.

Sve odložene utakmice prva dva prolećna kola biće odigrane u sredu 4. aprila. Dunav će na svom terenu od 16 sati dočekati dvanaestoplasirani Radan iz Lebana, Rtanj u Boljevcu vodeći Trajal, a Timok ekipu Tabane 1970 na stadionu pod Kraljevicom.