Fudbaleri Hajduk Veljka u 21. kolu Zone Istok savladali Naša krila 1936 iz Belotinca rezultatom 4:1. Dvostruki strelac Milan Jakovljević, po jedanput se u listu strelaca upisali Vučinić i Vujadinović . Hajduk Veljko na trećem mestu sa 39 bodova.

HAJDUK VELJKO – NAŠA KRILA 1936 4:1 (1:0)

Gradski stadion u Negotinu. Gledalaca : 300. Glavni sudija : Milan Turanović (Kladovo). Pomoćnici : Dušan Paunović (Aleksinac) i Mario Toroglanović (Boljevac). Strelci : Vujadinović u 39.minutu (iz penala), Vučinić u 54, Milan Jakovljević u 78. i 88. minutu (Hajduk Veljko), Stojanović u 79. minutu (Naša krila). Žuti kartoni : Vučinić, Profirović (Hajduk Veljko), Jovanović, Trivunčević, Milenković (Naša krila).

HAJDUK VELJKO : Milošević, Janković (Đorđević), Gavrić, Profirović, Milošević, Prvulović, Bregovljanović(Mil. Jakovljević), Vučinić, Vujadinović, Sokolović (Milivojević), Davidović.

NAŠA KRILA : Stojanović, Trivunčević, Stanković, Miloš Stojanović, Jovanović, Milenković, Kostić, Manojlović, Stanković, Nešić, Pejčić.

Fudbaleri Hajduk Veljka ubeležili su i treći prolećni trijumf na svom terenu i drugi put sa četiri gola u mreži ispratili goste iz Negotina.

Negotinski zonaš bio je od početka utakmice bolji rival, ali je tek u 39. minuta uspeo da realizuje svoju terensku nadmoćnost. Jenad igrač ekipe iz Belotinca zaustavio je na nepropisan način Gavrića u svom kaznenom prostoru, sudija Turanović iz Kladova pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Aleksa Vujadinović.

Ovim rezultatom  je i završen prvi deo utakmice, a u nastavku su viđena još četiri pogotka.

Uroš Vučinić u 54. minutu pod drugi put je savladao golmana gostiju Stojanovića, a Milan Jakovljević, koji je u 66. minutu zamenio mladog Dejana Bregovljanovića,  trinaest minuta kasnije postigao je svoj prvi gol na utakmici, a treći za ekipu Hajduk Veljka.

Gosti su iz jedanaesterca  u 79. minutu smanjili na 3:1, a strelac je bio Miloš Stojanović. Tačku na jučerašnju utakmicu stavio je u 88. minutu, svojim drugim golom, Milan Jakovljević.

Hajduk Veljko trenutno sa 39 bodova zauzima treće mesto na tabeli, iza Zaplanjca koji ima 51 bod i Bukovika sa 42 boda.  U narednom kolu negotinskog zonaša očekuje gostovanje u Gadžinom Hanu i susret protiv vodećeg Zaplanjca.

Rezultati 21. kola Zone Istok : Brodoremont – Zaplanjac 1:2, Svrljig – Šarbanovac 4:1, BSK – Majdanpek 2:0, Moravica - Rudar Alpos 1:2, Bukovik – Sloga 2:1, Timočanin – Đerdap 1:0, Hajduk Veljko - Naša krila 1936 4:1 i Kablovi – Malošište 4:1.