Rukometašice Hajduk Veljka u 9. kolu Druge lige Morava na gostovanju u Leskovcu ubedljivo sa 32:8 savladale Dubočicu 2. Najefikasnija Neda Rajković sa 16 golova. Negotinske rukometašice sa deset bodova trenutno na trećem mestu.

DUBOČICA 2 – HAJDUK VELJKO 8:32 (4:14)

Hala sportova u Leskovcu. Sudije : Jelena Ristić – Marko Mitić (Leskovac). Sedmerci : Dubočica 1(1), Hajduk Veljko 4(4). Isključenja : Dubočica 2 minuta.

DUBOČICA 2 : Kostić, Đorđević, Cvetković, Živković 1, Stamenković 3, Zdravković, Lazarević 2, Mitrović, Petković 1, Mitrović, Mihajlović, Radojičić, Radosavljević 1.

HAJDUK VELJKO : Lazić, Nataša Gigić 1, Živanović 2, Živković 2, Njeguričić, Jelena Gigić 1, Rajković 16, Malaesku, Nikolić 1, Stanimirović 3, Bećirić 2, Ikodinović 4.

Negotinske rukometašice lako i ubedljivo stigle su do pete prvenstvene pobede u susretu sa leskovačkom Dubočicom.

Od početka utakmice bilo je očigledno da je negotinska ekipa kvalitetnija i da Leskovčanke teško mogu da im pariraju. U desetom minutu bilo je 5:0 za ekipu Hajduk Veljka, a u dvadesetom 10:2. Do kraja prvog dela susreta, Negotinke su postigle još četiri gola, a domaće rukometašice dva, pa je prvo poluvreme završeno rezultatom 14:4 za ekipu Hajduk Veljka.

U nastavku ista priča. Negotinske rukometašice nisu imale milosti prema domaćoj ekipi. Iz napada u napad prednost se uvećavala, a rukometašice Dubočice prvi gol u nastavku postigle su tek u 11. minutu za 5:20.  Do 60. minuta domaća ekipa postigla je još tri gola, dok su rukometašice Hajduk Veljka još 12 puta bile precizne za konačnih Dubočica 2 – Hajduk Veljko 8:32.

Najefikasnija u redovima Hajduk Veljka i na ovoj utakmici bila je Neda Rajković, koja je postigla čak 16 golova. Kristina Ikodinović četiri puta se upisivala u listu strelaca, Anđela Stanimirović 3 puta, po dva gola postigle su Jelena Živanović, Tijana Živković i Biljana Bećirić, a po jedan Nataša i Danijela Gigić i Ana Nikolić. U domaćoj ekipi Aleksandra Stamenković postigla je tri gola, a Mina Lazarević dva.

Hajduk Veljko sa deset bodova zauzima treće mesto na tabeli iza ekipa iz Zaječara i Bora.

U subotu od 17 sati u Hali sportova u Negotinu rukometašice Hajduk Veljka dočekaće drugu ekipu superligaša iz Bora.