Zahtevi za ostvarivanje prava na subvencije za biljnu proizvodnju podnose  se do kraja juna lokalnim upravama za trezor. Prema Pravilniku iz 2014. godine,  osnovni podsticaj iznosi 6 000 dinara po hektaru zasejane površine i isplaćuje se za maksimalno 20 hektara.

 

Predaja zahteva poljoprivrednika za tzv. 6 000 dinara po hektaru zasejane površine, po starom prošlogodišnjem Pravilniku, počela je 1. maja i prema rečima Vladice Gavrilovića, savetodavca za ratarstvo u Poljoprivredno savetodavnoj i stručnoj službi za Borski okrug u Negotinu, trajaće još skoro mesec dana. "Zahtevi za ostvarivanja prava na subvencije za biljnu proizvodnju podnose  se do kraja juna, a Pravilnikom je predviđeno da osnovni podsticaj iznosi 6 000 dinara po hektaru zasejane površine i  isplaćuje se za maksimalno 20 hektara. "

Kako saznajemo u PSSS u Negotinu, uz namenski fiskalni račun, u periodu od 1. januara do 15. novembra, poljoprivrednici mogu da podnose i zahteve za  regresirano gorivo - evrodizel ili gasno ulje D2. Takođe, imaju pravo i na regresirano mineralno đubrivo bilo kog tipa (granulisano, kompleksno, mešano, vodotopivo). I ovi zahtevi se sa potrebnom dokumentacijom podnose Upravi za trezor, ali do 20. novembra. Poljoprivrednici, kako je regulisano,  imaju pravo na subvenciju od 50 dinara po litru, a najviše 60 litara goriva po hektaru, tako da maksimalni regres iznosi 3 000 dinara po hektaru. Ratari mogu da kupe maksimalno do 300 kilograma đubriva po hektaru, a  kilogram  bilo koje vrste se subvenciniše sa deset dinara.

Zahtevi za subvencije za biljnu proizvodnju, odnosno regresirano gorivo i mineralno đubrivo, podnose se samo jednom godišnje. U PSSS u Negotinu spremni su da pomognu poljoprivrednicima u popuni zahteva ali uz dokumentaciju koju bi obavezno trebalo da ponesu. "Reč je o potvrdi o aktivnom statusu za 2015. godinu i izvodu iz registra biljne proizvodnje, takođe za ovu godinu".  

Ovih dana, tačnije poslednjeg dana u maju ističe mogućnost predaje zahteva za subvencije za umatičena krupna ili sitna grla stoke i za subvencije  od 500 dinara po košnici i nabavku opreme u pčelarstvu. Država subvencioniše 40 odsto vrednosti opreme. 

 

Dodaj komentar

Molimo Vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija portala EAST SIDE zadržava pravo da - ukoliko ih proceni kao neumesne - ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije EAST SIDE kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Linkove ka drugim sajtovima ne objavljujemo. EAST SIDE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Sigurnosni kod
Osveži

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com