Golovima Vukića i Đorđevića. Fudbaleri Dunava u 11. kolu Srpske lige Istok savladali Budućnost iz Popovca. Srpskoligaš iz Prahova trenutno sedmi sa 16 bodova.

DUNAV – BUDUĆNOST 2:0(1:0)

Stadion u Prahovu. Gledalaca : 200. Sudija : Miloš Nedeljković (Trstenik). Strelci : Vukić u 20. i Đorđević u 64. minutu za Dunav. Žuti kartoni : Todorović (Dunav) Marković, Cvetković, Lazarević (Budućnost).

DUNAV : Savić, Đorđević, Bogdanović, Zajić, Todorović, Denić, Veličković, Puljecović (Ostrovljanović), Bjelica (Živković), Bogoslovski (Domić)  Vukić.

BUDUĆNOST : Milanović, Marković, Stanojević. Cvetković, Krstić, Ivanović, Prokić, Jovanović, S. Stojković, Lazarević, Mitić (Nikolić).

Novajlija u ligi nije došao u Prahovo da se brani već je od početka utakmice ušao u otvorenu borbu sa domaćom ekipom. Takva igra umalo nije urodila plodom nakon desetak minuta igre, kada je Prokić dobro šutirao, a Savić sačuvao svoju mrežu.

Dunav je st9igao do vođstva u 20. Minutu igre, preko centarfora Stefana Vukića. Snalažljivi Vukić iskoristio je odbijenu loptu posle centaršuta Đorđevića i smestio je iza leđa Milanovića.

Lazarević i Prokić i u drugom delu igre stvarali su probleme domaćoj ekipi, ali nisu uspeli da savladaju i na ovoj utakmici sigurnog Savića.

Dobru priliku imao je i Nikola Bogoslovski, ali je prednost domaćih uvećao Đorđević, koji se našao na pravom mestu nakon izvedenog kornera i postavio konačan rezultat utakmice, Dunav -+ Budućnost 2:0.

U ostalim utakmicama koje su odigrane juče postignuti su sledeći rezultati : Radnički – Rtanj 0:2, Tabane 1970 - Moravac Orion 2:3, Timok - Jedinstvo(B) 1:2, Jedinstvo(P) – Pukovac 4:2, Ozren - Car Konstantin 2:3 i Trstenik PPT – OFK Sinđelić 0:0. Utakmica u Lebanu između Radana I vodećeg Trajala igra se danas.

Dunav koji posle 11. kola ima 16 bodova i zauzima sedmo mesto na tabeli, u narednom kolu gostovaće u Svilajncu.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.