OŠ „Branko Radičević“ spremna za polaganje mature i za druge izazove
Direktor ove osnovne škole Dragan Đukić kaže da osmi razred završava 59-oro đaka.
Kreativna radionica „Mini-modeli za afričke murale“
U galeriji Mokranjčeve kuće održava se kreativna radionica „Mini-modeli za afričke murale“.
Izložba „Negotinski umetnici“ u Domu kulture
Sinoć je u galeriji Doma kulture “Stevan Mokranjac” otvorena izložba pod nazivom “Negotinski umetnici”
Sutra promocija novog „Baštinika“
Novi broj časopisa „Baštinik 19“ biće promovisan sutra u dvorištu Istorijskog arhiva od 19 sati.
Rukometaši se revanširali Dubočici
Rukometaši Hajduk Veljka u 21. kolu, Super „B“ lige istok – zapad, na svom terenu savladali leskovačku Dubočicu rezultatom 26:20. Najefikasniji u redovima negotinskog superligaša Aleksandar Ćirić sa...
Sve gotovo za 45 minuta
Fudbaleri Hajduk Veljka u 25. kolu Zone Istok, na svom terenu savladali Svrljig, rezultatom 4:0. Strelci za negotinskog zonaša Vučinić, Vujadinović, Jakovljević i Gavrić, a svi golovi postignuti u...
Jedan gol dovoljan za tri boda
Golom Bobija Dimitrijevića, srpskoligaš iz Prahova u 25. kolu Srpske lige Istok, savladao Moravac Orion iz Mrštana. Dunav trenutno na desetom mestu sa 33 boda. U vanrednom 26. kolu fudbaleri Dunava...
Nova pobeda Branika
Na terenima Okružne lige Bor, proteklog vikenda odigrane su utakmice 24. kola. Nove pobede zabeležili Branik, Zlot, Poreč i Brestovac. Blizna, Deli Jovan i Slatina do bodova bez borbe. Već sutra od...
Isplata ratnih dnevnica učesnicima rata 1999.
Iz udruženja ratnih vojnih invalida Srbije svih ratova – „URVIS“ obaveštavaju sve učesnike rata 1999. godine kojima nisu isplaćene nadoknade da to mogu učiniti putem udruženja. Foto: Zvanični logo...
Problemi meštana Plavne – put u lošem stanju nekoliko godina
Dimitrije Martinović i njegove komšije iz sela Plavna već nekoliko godina imaju problema sa putem. Foto: Dimitrije Martinović
-
OŠ „Branko Radičević“ spremna za polaganje mature i za druge izazove
sreda, 16 maj 2018 15:31 -
Kreativna radionica „Mini-modeli za afričke murale“
sreda, 16 maj 2018 15:06 -
Izložba „Negotinski umetnici“ u Domu kulture
sreda, 16 maj 2018 14:38 -
Sutra promocija novog „Baštinika“
utorak, 15 maj 2018 15:53 -
Rukometaši se revanširali Dubočici
utorak, 15 maj 2018 15:36 -
Sve gotovo za 45 minuta
utorak, 15 maj 2018 15:24 -
Jedan gol dovoljan za tri boda
utorak, 15 maj 2018 15:09 -
Nova pobeda Branika
utorak, 15 maj 2018 14:57 -
Isplata ratnih dnevnica učesnicima rata 1999.
utorak, 15 maj 2018 10:38 -
Problemi meštana Plavne – put u lošem stanju nekoliko godina
utorak, 15 maj 2018 10:26
Fraktura lobanje i promaja u glavi, a leka nema pa nema. Ne nije to od povrede! To je genetska mutacija i princip života kojim se vodimo. Bezazleni, ošamućeni i kontuzovani brendom „modernih“ mladića i devojaka.

Svirepo ubijeni... Žrtve modernog doba i kodeksa pomodarskog ponašanja. Da! To smo mi! Bolujemo da smo viđeni i bolujemo da vidimo nekog. Živimo tuđe živote, svoj zapostavljamo ili bolje rečeno uživamo u tuđim životima. Da li se nekada zapitamo iz kog razloga svaki napravljen korak mora biti kopija nečijeg koraka? Da li se zapitamo što nas opterećuju one manje bitne stvari a krucijalne i ne vidimo?
Postali smo zombi nacija, zombi grad... Bliži se kraj negotinske letnje seanse... Ostaje nam gradska pustoš i seoski mrak. Ostaju samo prinudni „hodači“ da tumaraju ulicama praznim. Mi nastavljamo da hodamo pustošem ne zato što to volimo, već zato što je to brend, to je „moderno“. Hodamo sa ispražnjenim džepovima, iscepanim patikama, rastresito i ponosno. Ali čime ponosni? Lokalpatriotizam? Kažu: „Naravno!“ I slažem se, trebamo to poštovati, ali ne samo besciljno hodati po lokalu i uživati u negotinskoj prostranoj praznini. Hodamo po lokalpatriotizmu, hodamo sa promajom u glavi i ispijenim facama! Da li se i to zove lokalpatriotizam? Da li se trudimo da nam ljubav prema Krajini bude uzvraćena na ovaj ili onaj način? Odgovor je NE! Mi samo hodamo i pratimo trendove, brendove...
Kroz šupljine lobanje svira nam kič i stvara utisak lagodnog života. „Muzika nas održala zato njojzi fala“! Ne možemo da potrošimo, jer nismo ni zaradili. Ali zato možemo da hodamo sa onima koji imaju tu sreću da su zaposleni i kroz tu šetnju negotinski „hodač“ izmami po neko piće u kafiću.
Bliži se trenutak kada ćemo ostati samo mi „hodači“, neki svojevoljno a neki zbog nemogućnosti da hodaju tako daleko. Negotinski „hodači“ spremite se! Duga sezona počinje! Mi samo hodamo, i ni za šta ne brinemo!





